Op donderdag 21 april organiseerde BimSem haar jaarlijkse Mondiale Vormingsdag voor de vierdejaars. Dit project is een belangrijke schakel in het traject rond wereldburgerschap dat we voor onze leerlingen van het eerste tot het zesde jaar hebben uitgezet.

Wat stond er allemaal op de agenda?

Een hele dag lang maakten de vierdejaars kennis met culturen die normaal gezien ver van hun bed staan. Ze begonnen de dag met een (h)eerlijk ontbijt en maakten daarna kennis met twee vluchtelingen, die in kleine kring hun verhaal kwamen vertellen. Op deze manier kwam een heel actueel thema van het abstracte tv-scherm naar de concrete leefwereld van onze leerlingen. We merkten dat die rechtstreekse confrontatie -in beperkte groepen- met verhalen uit eerste hand een grote impact heeft op het denken en handelen van de leerlingen. ’s Namiddags kwamen de leerlingen via workshops in contact met de mooiere kant van vreemde culturen, bvb. via didgeridoo, Afrikaanse percussie, Ethiopische juwelen, Indonesisch koken…

Dit project werd gerealiseerd met de steun van Stad Mechelen.logo_mechelen